{{ 300 | minutesToRead }}

برطرف شدن محدودیت‌های واتس‌اپ

حتماً به یاد دارید که واتس اپ زمانی گفته بود که اگر کاربران با نسخه‌ی جدید سیاست حفظ حریم خصوصی (Privacy Policy) موافقت نکنند، دسترسی به برخی از قابلیت‌های آن را از دست می‌دهند. خب، دیگر اینگونه نیست.

واتس اپ در بیانیه‌ای که به The Next Web ارائه داد، تأیید کرد که تمام ویژگی های آن همچنان در دسترس خواهد بود، حتی اگر سیاست حفظ حریم را قبول نکنید:

"با توجه به بحث های اخیر با مقامات مختلف و کارشناسان حریم خصوصی، ما می خواهیم روشن کنیم که در حال حاضر هیچ برنامه ای برای محدود کردن نحوه عملکرد واتس اپ برای کسانی که هنوز به روزرسانی را قبول نکرده اند نداریم. در عوض، ما همچنان به کاربران به موقع در مورد به روزرسانی یادآوری خواهیم کرد و همچنین زمانی که افراد تصمیم می‌گیرند از ویژگی های اختیاری مربوطه، مانند برقراری ارتباط با کسب و کارهای پشتیبانی شده توسط فیس بوک، استفاده کنند."  

در صورتی که با سیاست حفظ حریم خصوصی جدید آشنایی ندارید ، واتس اپ آن را در یک پست وبلاگ تجزیه می‌کند و بدین صورت توضیح می دهد: "این تغییرات مربوط به ویژگی های اختیاری کسب و کار در واتس اپ است و شفافیت بیشتری در مورد نحوه جمع آوری و استفاده از داده‌ها فراهم می‌کند."
و از زمان اعلام آن، همه چیز گیج کننده بوده است.

برای شروع، این شرکت در ابتدا قصد داشت این سیاست را در ماه فوریه اجرا کند اما پس از مواجه شدن با واکنش شدید کاربران، تاریخ شروع آن را به ماه مه تغییر داد. و در اوایل ماه مه، تصمیم خود مبنی بر جلوگیری از توانایی ارسال یا دریافت پیام برای کسانی که سیاست حفظ حریم را قبول نمی‌کنند، پس گرفت.

در عوض، این شرکت گفت کسانی که این تغییرات را تا 15 مه قبول نمی‌کنند، دسترسی به لیست چت را از دست می دهند و پس از چند هفته نمی توانند تماس های دریافتی و اعلان‌ها را دریافت کنند. واتس اپ همچنین گفت که تا زمانی که کاربر تغییرات جدید را نپذیرد، برای کاربر پیام "یادآوری مداوم" ارسال می‌کند.


اما اکنون، کاربران دیگر نگران هیچ یک از این موارد نیستند. واتس اپ در سایت خود اعلام کرد:

"با توجه به پذیرش اکثر کاربرانی که به روزرسانی را مشاهده کرده اند، ما همچنان اعلانی را در واتس اپ نمایش خواهیم داد که اطلاعات بیشتری در مورد به روزرسانی ارائه می دهد و به کسانی که فرصتی برای انجام این کار نداشته‌اند، برای پذیرش یادآوری می‌کنیم. ما در حال حاضر هیچ برنامه ای برای ماندگاری این یادآوری‌ها و محدود کردن عملکرد برنامه نداریم."

فقط امیدواریم این آخرین تغییری در مورد این به روزرسانی جدید باشد که خواهیم دید.

avatar
  • avatar

    {{comment.comment}}